Vážení zákazníci, vzhledem ke státním svátkům máme dne 4.-7.7. zavřeno a neexpedujeme. Doba dodání se proto o tyto dny může prodloužit. Děkujeme za pochopení. Výrobky značky TRIXIE kvůli závodní dovolené ve skladu expedujeme až od pondělí 11.7.2022.

Kam na výlet se psem?

Před námi je krásné jaro a léto, tak proč si nenaplánovat dobrodružný výlet se svým čtyřnohým parťákem. Máme pro vás 5 tipů na kouzelná místa v České republice, kam se můžete vydat i se svým chlupáčem.

pes-na-vylete

Hrad Kost

Hrad Kost se nachází v Českém ráji asi 10 km od Jičína a je jeden z posledních středověkých hradů v České republice. Na prohlídku, kterou si můžete vybrat ze tří okruhů, se s vámi může vydat i váš pejsek. Dále pak v okolí hradu naleznete mnoho krásných míst, která jsou vhodná pro celodenní výlety do přírody.

hrad-kost_1
Zdroj: https://www.kost-hrad.cz/

Skryjská jezírka

Skryjská jezírka jsou přírodní rezervací a jedním z nejkrásnějších míst Křivoklátska. Rozloha je necelých 60 ha, ale přestože je to spíše menší přírodní rezervace, najdete zde mnoho výjimečných rostlin a živočichů (raka říčního, ledňáčka). Na konci cesty vás i vašeho pejska čeká dobrodružství, kdy budete zdolávat obtížnější terén a přelézat kameny. Věříme, že váš hafan bude nadšený!

TIP: Máte malého pejska, který nerad chodí dlouhé túry? Pořiďte si praktickou tašku, díky které můžete psa vždy kousek poponést. Uvidíte, že vás to bude oba více bavit. 

Rozhledna Děd u Berouna

Rozhledna byla postavena v roce 1893 Klubem českých turistů. Cihlová rozhledna je vysoká 12 metrů a na ochoz vyhlídkové plošiny vyšlápnete 56 schodů. Vstupné je zdarma a přístup na rozhlednu je po celý rok. Kousek od rozhledny je ohniště, kde si můžete opéct vuřty a váš pejsek se mezi tím proběhne v přírodě. 

Gabrielina stezka

Tato pohádková stezka se nachází v Českém Švýcarsku. Po celou dobu procházky vás budou obklopovat impozantní skalní útvary. Okruh je nenáročný - měří cca 8 km. 

TIP: Vydejte se na tuto stezku ke konci podzimu, v zimě nebo začátkem jara. Nebudete ji muset sdílet s tolika lidmi a užijete si skutečně krásné výhledy.

gabrielina-stezka
Zdroj: https://www.ceskesvycarsko.cz/

Tereziino (Terčino) údolí

V Novohradských horách, asi 1 km od Nových Hradů, leží romantické Tereziino údolí. Touto národní přírodní památkou vede asi 7 km dlouhá naučná stezka, která je přístupná celoročně. Vyražte se svým pejskem na procházku a poznejte i toto nádherné místo.

Přemýšlíte, kam vyrazíte v létě na dovolenou? Přečtěte si o tom, jak strávit dovolenou i se svým hafanem na Šumavě.

Věříme, že jsme vám přinesli dostatek inspirace a tipů, které během letošního roku využijete a poznáte nová místa!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení