Kam na výlet se psem?

Před námi je krásné jaro a léto, tak proč si nenaplánovat dobrodružný výlet se svým čtyřnohým parťákem. Máme pro vás 5 tipů na kouzelná místa v České republice, kam se můžete vydat i se svým chlupáčem.

pes-na-vylete

Hrad Kost

Hrad Kost se nachází v Českém ráji asi 10 km od Jičína a je jeden z posledních středověkých hradů v České republice. Na prohlídku, kterou si můžete vybrat ze tří okruhů, se s vámi může vydat i váš pejsek. Dále pak v okolí hradu naleznete mnoho krásných míst, která jsou vhodná pro celodenní výlety do přírody.

hrad-kost_1
Zdroj: https://www.kost-hrad.cz/

Skryjská jezírka

Skryjská jezírka jsou přírodní rezervací a jedním z nejkrásnějších míst Křivoklátska. Rozloha je necelých 60 ha, ale přestože je to spíše menší přírodní rezervace, najdete zde mnoho výjimečných rostlin a živočichů (raka říčního, ledňáčka). Na konci cesty vás i vašeho pejska čeká dobrodružství, kdy budete zdolávat obtížnější terén a přelézat kameny. Věříme, že váš hafan bude nadšený!

TIP: Máte malého pejska, který nerad chodí dlouhé túry? Pořiďte si praktickou tašku, díky které můžete psa vždy kousek poponést. Uvidíte, že vás to bude oba více bavit. 

Rozhledna Děd u Berouna

Rozhledna byla postavena v roce 1893 Klubem českých turistů. Cihlová rozhledna je vysoká 12 metrů a na ochoz vyhlídkové plošiny vyšlápnete 56 schodů. Vstupné je zdarma a přístup na rozhlednu je po celý rok. Kousek od rozhledny je ohniště, kde si můžete opéct vuřty a váš pejsek se mezi tím proběhne v přírodě. 

Gabrielina stezka

Tato pohádková stezka se nachází v Českém Švýcarsku. Po celou dobu procházky vás budou obklopovat impozantní skalní útvary. Okruh je nenáročný - měří cca 8 km. 

TIP: Vydejte se na tuto stezku ke konci podzimu, v zimě nebo začátkem jara. Nebudete ji muset sdílet s tolika lidmi a užijete si skutečně krásné výhledy.

gabrielina-stezka
Zdroj: https://www.ceskesvycarsko.cz/

Tereziino (Terčino) údolí

V Novohradských horách, asi 1 km od Nových Hradů, leží romantické Tereziino údolí. Touto národní přírodní památkou vede asi 7 km dlouhá naučná stezka, která je přístupná celoročně. Vyražte se svým pejskem na procházku a poznejte i toto nádherné místo.

Přemýšlíte, kam vyrazíte v létě na dovolenou? Přečtěte si o tom, jak strávit dovolenou i se svým hafanem na Šumavě.

Věříme, že jsme vám přinesli dostatek inspirace a tipů, které během letošního roku využijete a poznáte nová místa!