Dovolená se psem v Rakousku

Chystáte se vyjet se svým psem letos na hory za hranice k našim sousedům? Zjistěte, co vše potřebujete s sebou a jaké náležitosti byste měli splnit, aby vaše dovolená proběhla v klidu a pohodě.

se-psem-v-rakousku

Jednotná pravidla v EU

Pro výjezd do zemí v rámci EU musíte dodržet několik pravidel, jejichž aktuální znění si zjistěte vždy při plánování vaší cesty nebo se informujte u svého veterináře.

Obecně se jedná o následující zásady cestování se psem, na které si dejte pozor při plánování cesty do Rakouska. 

1. IDENTIFIKACE

Pes musí být snadno identifikovatelný. Ideální (a dnes už povinné) je označení psa mikročipem, což musí provést odborník - veterinář. Psům, kteří byli tetováni před 3. červencem 2011 stačí i tato forma identifikace za předpokladu, že je tetování čitelné.

2. ODČERVENÍ

Pokud cestujete do států Velká Británie, Irsko, Malta nebo Finsko, psi musí být odčerveni maximálně 120 - 24 hodin před vstupem do těchto států. Zároveň musí být tato informace zapsána v jejich pasu.

3. OČKOVÁNÍ

Od stáří 12 týdnů vašeho štěněte musí být zvíře naočkované proti vzteklině. Je to zároveň podmínka pro výjezd do zahraničí.

4. PAS

Váš pejsek musí mít svůj vlastní unikátní doklad, kterým je pro výjezdy do zahraničí pas. Pas pro psa získáte také u svého veterináře, který je registrovaný a schválený pro vydání pasů krajskou veterinární správou.

Další informace můžete nastudovat na webu Státní veterinární správy.

Tipy na výlety v Rakousku

Falkenstein

Kousek od českých hranic se nachází vinná stezka v obci Falkenstein, která nemá ani 500 obyvatel. Stezka je nenáročná a krásná, na samém začátku je kostel sv. Jakuba Staršího a na konci na vápencovém útesu stojí zřícenina hradu Falkenstein. Vy si užijete výhledy a váš pejsek se dosytosti proběhne.

falkenstein
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Falkenstein

Vodní turistická stezka u Liebenfelsu

Vodní turistická stezka je velmi dobrodružná a zábavná. Provede vás a vašeho psího parťáka po starých mlynářských stezkách podél čistě křišťálového potoka. Stezka je dlouhá 7,5 km. Po cestě jsou tabule s informacemi o přírodě a zvláštnostech tohoto místa.

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády jsou nejvyšší vodopády Evropy a nejen to - jsou také léčivé. Mikroklima s kapkami, které se rozprašují ve vzduchu, léčivě působí na imunitu, alergii, astma, atd. Už při krátkém pobytu na sobě poznáte léčivé účinky. Můžete si vybrat kratší stezku, která je bezbariérová. Když zvolíte delší cestu, tak se vám naskytne pár krásných výhledů na vodopády.

Bezpečná jízda autem

V autě by měl být váš pejsek vždy dobře a bezpečně zajištěn. To znamená za mříží, připoutaný speciálním pásem nebo v přepravce. Svého psa před dlouhou cestou určitě vyvenčete a během cesty dělejte zastávky, aby se proběhl a napil. Venčete ho raději na vodítku, aby se vám nezaběhl v místech, která nezná. Aby se v autě cítil dobře a měl své pohodlí, vezměte mu sebou jeho pelíšek nebo deku a oblíbeného plyšáka a hračku

>> Prohlédněte si cestovní potřeby, které by se vám na cestách s vaším chlupáčem mohly hodit.

ochranny-potah-do-auta

Věříme, že si takovou dovolenou užijete vy i váš čtyřnohý kamarád.