Dovolená se psem na Šumavě

Šumava je velmi rozmanitá oblast - najdete zde rašeliniště, zalesněné svahy, ledovcová jezera a mnoho dalších přírodních krás. Tak neváhejte a  navštivte Šumavu i se svým psím kamarádem a objevte tajemné krásy Šumavy v každé roční době.

Místa, která stojí za návštěvu

Během jedné návštěvy Šumavy nemůžete zvládnout vidět všechno. Vyberte si tedy místa, kde bude dobře vám i vašemu psovi.

NS Povydří

Vydejte se na procházku dlouhou 7 kilometrů nádherným kaňonem řeky Vydry, kde na vás čekají tajemná zákoutí a romantické koryto řeky s velkými kameny. Tato trasa vede z osady Antýgl do Čeňkovy Pily, kde si můžete prohlédnout i jedinečnou hydroelektrárnu.

Vítkův Hrádek

Vítkův Hrádek je nejvýše položeným hradem v Čechách, který byl založen v 13. století Vítkem z Krumlova. Vyražte na zříceninu za těmi nejkrásnějšími výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a rakouské Alpy.

vitkuv-hradek

Zdroj: www.kudyznudy.cz

Lipno 

Největší českou přehradu jistě znáte. Tato oblast nabízí nespočet možných aktivit - v létě si zaplavete a v zimě můžete na zmrzlé hladině bruslit či běžkovat. Pobyt u Lipna si jistě užije i váš chlupatý přítel!

Rozhledna Boubín

Boubín je dřevěná rozhledna, která je situována v nádherném Boubínském pralese. Když zdoláte 109 schodů, tak si užijete krásný výhled z výšky 21 metrů a kochat se můžete celou Šumavou - ovšem za příznivého počasí můžete zahlédnout i Alpy.

NÁŠ TIP: Pokud máte malého pejska, který by nezvládl nachodit všechny ty kilometry, pořiďte si tašku, v které můžete svého mazlíka poponést.

Tipy na ubytování

Ať už jste spíše milovníci hotelů nebo tradičních chalup, tak na Šumavě je opravdu z čeho vybírat. Věříme, že s výběrem ubytování, kde rádi uvítají i vašeho pejska nebudete mít žádné potíže.

Chata u Studeného potoka 

Na klidném a krásném místě Šumavy se nachází chata u Studeného potoka, kde si můžete užít podzimní procházky se svým psím parťákem.

Poloroubená chalupa u Petrovic na Šumavě

Na kopci u lesa leží chalupa, z které budete mít překrásný výhled do šumavské přírody. Oceníte stylově zařízené pokoje se starobylou světnicí.

Hájenka v Záluží 

Nově zrekonstruovaná hájovna, která dříve bývala loveckým zámečkem, se nachází nedaleko Kašperských hor. Hájovna je na samotě, kde si můžete užít mnoho dobrodružných výletů.

Aparthotel Teddy

Přímo v centru nedotčené přírody Národního parku Šumava v obci Kvilda se nachází apartmány Aparthotelu Teddy. Jedná se o ubytování, které bude ideálním startem pro všechny vaše šumavské výlety.

Se psem do NP Šumava 

Pokud se vydáte do Národního parku Šumava, tak jistě víte, že musíte dodržovat určitá pravidla. Ale jak se chovat, pokud se tam chystáte i se svým psím kamarádem? Jednou z prvních věcí je nastudovat si návštěvní řád NP Šumava.

Majitelé by měli mít své psy pod trvalou kontrolou, což u většiny pejsků znamená na vodítku. Pokud víte, že svého psa nedokážete přivolat, když se náhle objeví srnka nebo jiné zvíře, tak je vodítko tou nejlepší jistotou. V zimních měsících dejte pozor, ať váš pejsek nepoškozuje strojově upravenou běžeckou stopu.

Tipy na pohodlné cestování

Pokud jedete na Šumavu autem, nezapomeňte na bezpečnost a pohodlí vašeho psa. Někteří pejsci ocení cestování ve speciální přepravce, tak někteří mají radši volný prostor a skvěle využijí ochranný potah do auta

Přejeme vám mnoho krásných a nezapomenutelných zážitků se svým psím kamarádem.