Vážení zákazníci, vzhledem ke státním svátkům máme dne 4.-7.7. zavřeno a neexpedujeme. Doba dodání se proto o tyto dny může prodloužit. Děkujeme za pochopení. Výrobky značky TRIXIE kvůli závodní dovolené ve skladu expedujeme až od pondělí 11.7.2022.

Do Adršpachu se psem

Vydejte se prozkoumat tuto krásnou a tak trochu tajemnou část České republiky. Podzim je ideálním časem, kdy se do tohoto koutu vydat, protože letní davy jsou již dávno pryč.

vylet-adrspach

Zdroj: kudyznudy.cz

Co vidět v Adršpachu?

Celé skalní městečko stojí rozhodně za návštěvu. Jen dejte pozor, že pejsci mají vstup povolený, ale pouze na vodítku. U vstupu zaplatíte za pejska vstupné 10 Kč. Dávejte pozor, Adršpach je plný schodů a lávek, terén je místy pro psy náročnější.

Vydejte se do skalního městečka s jezírkem, kde se můžete projet na loďce nebo navštivte krásné vodopády. Skalní město Adršpach je součástí Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály, pro kterou jsou typické samostatné skalní útvary a pilíře.

Vhodná místa na výlet

Prohlídkový okruh

Turistický okruh je dlouhý 3,5 km a vede po zelené značce. K nejzajímavějším místům na trase patří mohutná věž zvaná Džbán nebo jeden z nejzvláštnějších útvarů skal nazvaný jako Homole cukru. Výška této skály je 52 m.

mapa-adrspach

Zdroj: skalyadrspach.cz

Starozámecký vrch

Na Starozámeckém vrchu stojí zřízenina hradu Adršpach. Vyjděte rovnou z parkoviště, je to krátká 3km procházka, a vychutnejte si z vyhlídky krásný výhled na skalní město, Křížový vrch, Dolní Adršpach, ze západu pak můžete vidět výhled na Krkonoše.

Zoo Dvůr Králové

Už vás skály omrzeli? Zkuste kousek popojet a navštivte se svým psem zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem. Váš pes musí být po celou dobu na vodítku, vstupné pro psa je 100 Kč a nemusíte s sebou brát ani vodu. V celém areálu jsou rozmístěna pítka s miskami na vodu.

Tipy na ubytování se psem v Adršpachu

Chystáte se na dovolenou nebo víkend v Adršpachu se svým psím kamarádem? Máme pro vás tipy na ubytování.

Penzion Adršpach u Báry

Penzion patří mezi nejžádanější ubytování v Adršpachu, najdete tu rodinné prostředí a výbornou kuchyni. Navíc do skalního města to máte z penzionu jen pár kroků. Za pejska zaplatíte 200 Kč/noc.

Chatky Adršpach - Adršpašské skály

Pokud hledáte levné ubytování, jsou chatky ideální právě pro vás. Skvělé zejména pro slunečné dny. Spaní je ve vlastním spacáku, případně si můžete za poplatek zapůjčit i povlečení. Sociální zařízení je společné. Za pejska zaplatíte 50 Kč/noc.

Hotel Javor

Rádi si dopřejete luxusnější ubytování? Tak zkuste hotel Javor s kvalitní kuchyní a krásným výhledem na skalní město Adršpach. Pejsci jsou na hotelu vítáni a cenu zjistíte na vyžádání na recepci.

Bezpečné cestování se psem není nic složitého, ale je potřeba se na výlet trochu připravit. Máme pro vás tipy, jak vše zvládnout v klidu a pohodě.

Pojedete do Adršpachu autem?

Nezapomeňte na bezpečnost, ke které je nezbytná také mříž do auta, která odděluje prostor zadních sedaček a kufru, psa udrží déle vzadu na svém místě. Pokud povezete psa na zadní sedačce, nezapomeňte na  potah nebo deku do auta  a na vhodný postroj, který lze propojit s bezpečnostním pásem.

Hlavní silniční spojení je do Teplic nad Metují, pojedete přes Trutnov na Chvaleč a Adršpach nebo pak z druhé strany z Náchoda přes Hronov. Přijedete téměř ke vstupu do skal, kde jsou velká placená parkoviště.

Do Adršpachu je se můžete vydat i vlakem!

Nejsnadnější vlakové spojení je Teplice nad Metují - Trutnov. Nezapomeňte, že pes musí mít ve vlaku nasazený náhubek a musíte ho mít na vodítku.

Využijte kouzlo podzimu, vezměte svého psího parťáka a vyrazte do skal!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení