Do Adršpachu se psem

Vydejte se prozkoumat tuto krásnou a tak trochu tajemnou část České republiky. Podzim je ideálním časem, kdy se do tohoto koutu vydat, protože letní davy jsou již dávno pryč.

vylet-adrspach

Zdroj: kudyznudy.cz

Co vidět v Adršpachu?

Celé skalní městečko stojí rozhodně za návštěvu. Jen dejte pozor, že pejsci mají vstup povolený, ale pouze na vodítku. U vstupu zaplatíte za pejska vstupné 10 Kč. Dávejte pozor, Adršpach je plný schodů a lávek, terén je místy pro psy náročnější.

Vydejte se do skalního městečka s jezírkem, kde se můžete projet na loďce nebo navštivte krásné vodopády. Skalní město Adršpach je součástí Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály, pro kterou jsou typické samostatné skalní útvary a pilíře.

Vhodná místa na výlet

Prohlídkový okruh

Turistický okruh je dlouhý 3,5 km a vede po zelené značce. K nejzajímavějším místům na trase patří mohutná věž zvaná Džbán nebo jeden z nejzvláštnějších útvarů skal nazvaný jako Homole cukru. Výška této skály je 52 m.

mapa-adrspach

Zdroj: skalyadrspach.cz

Starozámecký vrch

Na Starozámeckém vrchu stojí zřízenina hradu Adršpach. Vyjděte rovnou z parkoviště, je to krátká 3km procházka, a vychutnejte si z vyhlídky krásný výhled na skalní město, Křížový vrch, Dolní Adršpach, ze západu pak můžete vidět výhled na Krkonoše.

Zoo Dvůr Králové

Už vás skály omrzeli? Zkuste kousek popojet a navštivte se svým psem zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem. Váš pes musí být po celou dobu na vodítku, vstupné pro psa je 100 Kč a nemusíte s sebou brát ani vodu. V celém areálu jsou rozmístěna pítka s miskami na vodu.

Tipy na ubytování se psem v Adršpachu

Chystáte se na dovolenou nebo víkend v Adršpachu se svým psím kamarádem? Máme pro vás tipy na ubytování.

Penzion Adršpach u Báry

Penzion patří mezi nejžádanější ubytování v Adršpachu, najdete tu rodinné prostředí a výbornou kuchyni. Navíc do skalního města to máte z penzionu jen pár kroků. Za pejska zaplatíte 200 Kč/noc.

Chatky Adršpach - Adršpašské skály

Pokud hledáte levné ubytování, jsou chatky ideální právě pro vás. Skvělé zejména pro slunečné dny. Spaní je ve vlastním spacáku, případně si můžete za poplatek zapůjčit i povlečení. Sociální zařízení je společné. Za pejska zaplatíte 50 Kč/noc.

Hotel Javor

Rádi si dopřejete luxusnější ubytování? Tak zkuste hotel Javor s kvalitní kuchyní a krásným výhledem na skalní město Adršpach. Pejsci jsou na hotelu vítáni a cenu zjistíte na vyžádání na recepci.

Bezpečné cestování se psem není nic složitého, ale je potřeba se na výlet trochu připravit. Máme pro vás tipy, jak vše zvládnout v klidu a pohodě.

Pojedete do Adršpachu autem?

Nezapomeňte na bezpečnost, ke které je nezbytná také mříž do auta, která odděluje prostor zadních sedaček a kufru, psa udrží déle vzadu na svém místě. Pokud povezete psa na zadní sedačce, nezapomeňte na  potah nebo deku do auta  a na vhodný postroj, který lze propojit s bezpečnostním pásem.

Hlavní silniční spojení je do Teplic nad Metují, pojedete přes Trutnov na Chvaleč a Adršpach nebo pak z druhé strany z Náchoda přes Hronov. Přijedete téměř ke vstupu do skal, kde jsou velká placená parkoviště.

Do Adršpachu je se můžete vydat i vlakem!

Nejsnadnější vlakové spojení je Teplice nad Metují - Trutnov. Nezapomeňte, že pes musí mít ve vlaku nasazený náhubek a musíte ho mít na vodítku.

Využijte kouzlo podzimu, vezměte svého psího parťáka a vyrazte do skal!