Dog Activity POCKER BOX 1 31x31 cm

Kód: X12618
693 Kč
Ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
13.12.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dog Activity - POKER BOX

Všeobecné informace

1/ tato hra je určena pro spojení hry člověka se psem. Nenechávejte psa bez dozoru s touto hračkou.

2/ Postavte hru na místo, které dovolí psovi chodit kolem dokola, aby si našel ideální hrací pozici.

3/ Ke hře vyberte klidnou atmosféru. Doporučujeme trénink „jeden ku jednomu" (pokud máte více jak jednoho psa, trénujte je zvlášť).

4/ Vyberte si nízké cíle a od svého psa si moc neslibujte. Tím získáte mnoho legrace při tréninku.

5/ Rozdělte si cvičení do několika sekcí, abyste zabránili přetížení psa (max. 15 min.) a opakujte několikrát denně.

6/ Ze začátku psovi pomožte úkol vykonat, aby neztratil motivaci. Hlavně v začátku je důležité, aby se pes připojil do hry s pozitivním výsledkem, který nastane, pokud je úspěch rychlý a dostane za něj odměnu. Ze začátku můžete psovi dát odměnu i za to, že hru vyzkouší. Jakmile pes zjistí, že je to „hra o jídlo", brzy pochopí cvičení a užije si zábavu.

7/ Pokud pes nevykoná úkol, zkuste ho podpořit komplimenty a hlazením. Klidně se vraťte o krok zpět, pokud pes nedosáhne dalšího cíle. Nikdy psa nehubujte ani netrestejte.

8/ Abyste vyburcovali zájem u psa, tak ze začátku naplňte tuby pamlsky za jeho přítomnosti. Abyste zvýšili obtížnost, můžete to udělat za jeho nepřítomnosti.

9/ Zvolte správný čas startu. Pokud je pes nakrmen, počkejte asi 1,5 hodiny, než začnete. Můžete psa také při hře nakrmit, pokud pamlsky zaměníte za granule.

10/ Vždy začněte hru se signálem např. HRA a skončete se signálem např. STOP, ihned po tom, co pes získá všechny odměny. Pokud pes na signály slyší, tak ho odměňte dalším pamlskem a tím zajistíte klidné a pozitivní ukončení hry.

11/ Trénink by měl být vždy zakončen pocitem úspěchu.

Upozornění: V této hře existuje „správně" i „špatně". Každý pes, jako i člověk, jsou individuální a je třeba najít si vlastní řešení. Nechte psa rozhodnout, zda úkol vykoná čenichem nebo packou, zda táhne nebo tlačí díly a v jakém pořadí. To znamená, že Váš pes se může lišit v názoru na následující instrukce, které jsou pouze doporučené jako možnost, jak pracovat jednoduše a smysluplně se psem. Váš pes tudíž může ukázat postupy nebo tendence, které nejsou popsány níže. Všeobecným pravidlem však je, nenechat psa vzít hračku pryč nebo ji rozbít (to je často signálem zklamání nebo nadměrné zátěže).


Přejeme Vám a Vašemu psovi hodně zábavy a úspěchu v různých cvičeních.
Trénink:
Prosím přidávejte jedno cvičení po druhém. Nezvyšujte úroveň zátěže před tím, než pes vykoná určité cvičení. Pochvalte psa po každé úspěšné akci.


Trénink může začít:

Ze začátku nechte psa, aby si očuchal jednotlivé díly hry. V tomto případě nefixujte díly na základnu. Abyste zachovali správnou funkčnost různých možnostní, používejte jen suché pamlsky.

1/ procvičování s mini věží:
a/ umístětě pamlsky za přítomnosti psa na šuplík. Pro zjednodušení nezasunujte šuplík úplně do věže. Pak jen jemným tahem bude stačit, aby pamlsky propadly. Dejte psovi startovací povel, např. HRA. Pes se bude snažit vytáhnout šuplík. Pokud má problém, tak mu pomozte. Ukažte mu, jak vytáhne šuplík pomocí poutka. Abyste upoutali pozornost na poutko, odměnte psa ze začátku i za čichání k poutku. Hodně psa chvalte, obzvláště při prvních pokusech.
b/ opakujte toto cvičení než pes pochopí, že dostane pamlsek, když vytáhne šuplík za poutko.
c/ pro zvýšení obtížnosti zasunujte šuplík při každém pokusu vždy dál a dál do věže.

2/ procvičování s víčkem:
a/ umístěte pamlsek doprostřed otvoru. Podpořte psa, aby se dotkl kostní páky. Hodně psa chvalte, obzvláště při prvních pokusech. Ze začátku psovi pomozte, aby překlopil páku, když se jí dotkne a tím získá pamlsek.
b/ jakmile pes pochopí o co jde, nechte ho jednat samotného.

3/ procvičování s házecí věží:
a/ vložte pamlsek na pohyblivou plošinu, co nejblíže, aby byl viditelný. Podpořte psa, aby použil pedál. Hodně psa chvalte, obzvláště při prvních pokusech. Ze začátku psovi pomozte, aby pedál stlačil. Zamezte psovi, aby pamlsek získal jinou cestou (např. jazykem).
b/ jakmile pes pochopí o co jde, nechte ho jednat samotného.

4/ procvičování s posuvným víkem/kuličkou
Posuvné víko:
a/ pes už byl seznámen s poutkem a šuplíkem u mini věže. Zde je rozdíl v tom, že musí nejprve poutko nadzvednout a pak táhnout bokem.
b/ umístěte pamlsek dovnitř krabičky a úplně neuzavírejte víčko. Ze začátku další pamlsek umístěte pod poutko.
c/ když pes pochopí, že musí víčko odtáhnout bokem, můžete víčko dovírat víc a víc při každém pokusu. Nyní nemusíte už přidávat pamlsek pod poutko.
d/ jakmile pes víčko odtahuje bez pomoci, zvyšte obtížnost tím, že dáte pamlsek do zadní části krabičky. Nyní pamlsek získá jen tím, že odtáhne víčko úplně.

Kulička:
e/ vložte pamlsky do tuby za přítomnosti psa. Pak posunutím kuličky vypadne pamlsek a pes je rychle odměněn.
f/ dejte psovi startovací signál, např. HRA. Pes se začne snažit dostat pamlsek ven. Pokud s tím má problém, tak mu pomozte. Ukažte mu, jak posunout kuličku a pak psa hodně chvalte při prvních pokusech
g/ později snižujte počet pamlsků až budete mít pouze jeden na jedno posunutí.
Kombinujte cvičení:

Jakmile pes pochopí rozdíly v různých dílech, můžete je začít kombinovat.

a/ začněte se 2 díly. Vyberte ty, které pes nejlépe zvládá
b/ jakmile pes dostane odměnu z obou dílů, můžete začít hru s více díly naráz.
c/ jakmile pes umí hrát s více díly naráz, můžete zvyšovat level. Přeskládejte díly do rozdílných pozic a směrů.

Navíc můžete zaměnit jednotlivé díly z POKER BOX 1 (16023/ T32012) a tím dosáhnete variabilních výzev s těmito 8 díly.Doplňkové parametry

Kategorie: Hlavolamy, plnitelné hračky
Hmotnost: 1.21 kg
Hmotnost: 1,21 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: