Alavis Kloubní výživa tbl 90

Kód: 823
790 Kč
Ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
8.12.2023
Intenzivní kloubní výživa. Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát ve vysoké koncentraci. Pro správnou funkci kloubní chrupavky a zlepšení pohyblivost kloubů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis produktu:

ALAVIS™ Kloubní výživa obsahuje látky Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, což jsou látky, které se řadí do skupiny tzv. glykosaminoglykanů (GAG). Tyto látky tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a kloubní synoviální tekutiny. Jejich úbytek se projeví ve zhoršení funkce kloubu a v urychlení rozvoje artrotických změn. Z přípravku ALAVIS™ Kloubní výživa se tyto látky snadno vstřebávají a vestavují do poškozené chrupavky. Jejich dostatečný přísun zabezpečuje dlouhodobě správnou funkci chrupavky, její pevnost, pružnost a odolnost. Mechanismus účinku těchto látek je společný a spočívá v chondroprotek­tivním působení. Účinné látky jsou přítomny v potřebném množství a navíc v koncentrované podobě.

ALAVIS™ Kloubní výživa dlouhodobě zabezpečuje pevnost, pružnost a odolnost kloubní chrupavky.

Složení:

Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát

Glukosamin sulfát
Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky.

Chondroitin sulfát
Chondroitin sulfát Je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu.

Obsah účinných látek v jedné tabletě: Glukosamin sulfát – 500 mg, Chondroitin sulfát – 400 mg.

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, dihydrogen fosforečnan vápenatý, stearan hořečnatý, methylhydroxy­propylcelulosa.

Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

Dávkování:

Doporučená denní dávka
hmotnost psa iniciační dávka
(prvních 14 dní)
udržovací dávka
(pokračovací)
1–5 kg 1 tableta 1/2 tablety
5–10 kg 1,5 tablety 3/4 tablety
10–25 kg 2,5 tablety 1 tableta
25–45 kg 3–3,5 tablety 1,5 tablety
45 a více kg 3,5–4,5 tablety 2–2,5 tablety

Způsob použití: Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.

Délka užívání: Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1–3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte.

Upozornění: Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší. Při kloubních obtížích je vhodné ALAVIS™ Kloubní výživu podávat společně s přípravkem ALAVIS™ Single.

Velikost balení: 90 tablet

Doplňkové parametry

Kategorie: Kloubní výživa pro psy
Záruka: datum spotřeby
Hmotnost: 0.177 kg
Hmotnost: 0.177 kg
Šířka: 5.7 cm
Tloušťka: 5.7 cm
Výška: 11.3 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: